okna.pl mury.pl Bud24 przetargi dekarze forum kontakt

Pomoc     Wyszukaj     Użytkownicy     Rejestracja     Profil     Logowanie     Zaloguj by sprawdzić wiadomości    
Obecny czas: 2014-12-23 02:29

1 / 1 wszystkich
 Szybka rejestracja       Login:       Hasło:       Powtórz hasło:       Adres e-mail:        
Autor Post

Świeżak

Miejsce:
Wysłany: 2006-04-04 18:04:10, Temat: Skosy betonowe pod dachem.

Witam,buduje dom i zastanawiam sie nad zrobieniem skosow betonowych pod dachem ,jest to moze drozsza inwestycja ale w pozniejszym czasie bardziej oplacalna ze wzgledow ociepleniowych,prosze o rade.Dziekuje

wagrzes

Bruce Wszechwiedzący :)

Miejsce:
Wysłany: 2006-04-04 20:58:59, Temat: Odp: Skosy betonowe pod dachem.

Jak rozumiem chodzi Ci o poddasze użytkowe.Jeśli tak, to moim zdaniem nic nie zyskujesz.Po pierwsze jest to rozwiązanie droższe, a po drugie beton czy cegła jako odbiorca ciepła staje się swego rodzaju radiatorem, który nagromadzone ciepło gdzieś tam przez mostki termiczne wytraca.Mimo wszystko ciekaw jestem Twojej argumentacji, dlaczego postanowiłeś tak zrobić.

Złota rączka

Miejsce:
Wysłany: 2006-04-04 21:26:18, Temat: Odp: Skosy betonowe pod dachem.

Rozwiazanie z ksiazek dla projektantow rodem z 1970 roku. Nie ma chyba rozsadnego wytlumaczenia stawiajcego to rozwiazanie nad tradycyjne poddasze.

Pismak

Miejsce:
Wysłany: 2006-04-05 22:38:28, Temat: Odp: Skosy betonowe pod dachem.

To zależy....

Jednym i mocnym argumentem jest to że ma Pan wtedy mocny dach. Nie boi pan się mocnych wichur ani burz. Widziałem już na własne oczy zerwane dachy i zniszczenia po nich. Może pan też rozważyć drzewa stojące o bok.

Dobrze ocieplona i wentylowana zaznaczam wentylowana przestrzeń pomiędzy stropem a połacią dachową będzie tak samo spełniała wszystkie warunki dobrego ocieplenia.

Po trzecie jak drzewo będzie pracować a tak się zdarza gdy schnie i sa np wichury to płyty kartonowo - gipsowe mogą pękac(tylko dobrzy fachowcy potrafią tak zrobic aby po na 20 latach użytkowania nie było żadnych rys) a Ci już dawno wyjechali na zachod.

Decyzja zależy od Pana ja niczego nie sugeruje a jedynie podkreślam niektóre aspekty sprawy.\

Pozdrawiam...
~robek758

niezarejestrowany
Wysłany: 2008-12-30 22:37:49, Temat: Odp: Skosy betonowe pod dachem.

tez sie zmezem zastanawiamy nad tymi skosami i nie wiemy co zrobic?

mrowapol

Złota rączka

Miejsce: Mielec
Wysłany: 2009-01-29 22:51:29, Temat: Odp: Skosy betonowe pod dachem.

Zgadzam się z kolegą sekurem. Jest drożej, ale jest też pewniej. Jeżeli będzie to zrobione z ,,głową" to naprawdę tylko polepszy sprawę. Regipsy na więżbie dachowej trzeba umieć zrobić. Widziałem już niejedno spaprane poddasze, a pracuję jako cieśla 18 lat (przejąłem fach po tacie i dziadku) więc nie uważam się za laika. Jeżeli macie dobrego fachowca od regipsu to się bać nie ma co.

Ten temat wymaga poważnego zastanowienia.

Grube baby są pożyteczne. Zimą grzeją, a latem dają cień.
1 / 1 wszystkich