okna.pl mury.pl Bud24 przetargi dekarze forum kontakt

Pomoc     Wyszukaj     Użytkownicy     Rejestracja     Profil     Logowanie     Zaloguj by sprawdzić wiadomości    
Obecny czas: 2014-09-02 11:05

1 2 3 4 5 / 5 wszystkich
 Szybka rejestracja       Login:       Hasło:       Powtórz hasło:       Adres e-mail:        
Autor Post

Ania

Administrator

Miejsce: Wroclaw
Wysłany: 2006-12-13 10:48:47, Temat: Wymiana eternitu

Czy ktos z forumowiczow mial do czynienia z usuwaniem eternitu z dachu? Jak to wyglada? Czy rzeczywiscie wymaga to wzywania specjalnych ekip czy tez kazdy dekarz jest w stanie go usunac? MOze macie jakies ciekawe uwagi i sugestie dotyczące tej kwestii?

Podzielcie sie z nami - czekamy
~irek

niezarejestrowany
Wysłany: 2006-12-13 14:41:11, Temat: Odp: Wymiana eternitu

co do wymiany eternitu to zgodnie z wymogami UE każde starostwo powiatowe ma obowiązek utylizowac odpady z zawartościa azbestu.i tam trzeba zacząc od nadzoru budowlanego złożyc zgłoszenie o zamiarze przeprowadzenia wymiany pokrycia dachowego. potem do wydz. ochrony środowiska i tam nastepne dokumenty trzeba złożyc. w moim przypadku starostwo zwróciło koszty demontażu eternitu do wysokości 25 zł za metr a ja wybrałem firmę która sie zajmuje demontażem i utylizacją w cenie 25zł.także wyszedłem na "zero" tyle tylko że sienie narobiłem. mam nawet wszystkie wzory dokumentów w wersji elektronicznej. mo mail irekfratczak@wp.pl

mpoltorak

Bruce Wszechwiedzący :)

Miejsce: Warszawa
Wysłany: 2006-12-13 14:59:29, Temat: Odp: Wymiana eternitu

Można spróbować zastosować sytem Ruukki, który nie wymaga demontażu eternitu. Nowy dach robi się na starym istniejącym. Ciekawe rozwiązanie.

Parówkowym skrytożecom mówimy stanowcze NIE !!!!

Ania

Administrator

Wysłany: 2006-12-13 15:04:50, Temat: Odp: Wymiana eternitu

Ale czy taka wymiana jest bezpieczna? Czy nie ma z tym pozniej zadnych problemow?

wagrzes

Miejsce:
Wysłany: 2006-12-14 18:31:58, Temat: Odp: Wymiana eternitu

Tak się składa, że zajmuję się tym od dwóch lat.Pierwsze słyszę, że starostwo zwraca za to pieniądze, poproszę Irka o wiecej danych na ten temat (konkretna ustawa).Zgodnie z rozporządzeniem ministra właścicielem odpadów zaw. azbest, czyli eternitu, staje się firma posiadająca do tego uprawnienia wezwana przez inwestora w celu demontażu i utylizacji, tak więc firma załatwia wszystko (demontaż, przewóz i utylizacja).Procedura jest prosta.Zgłaszamy chęć do nadzoru budowlanego i to zgłoszenie plus ocenę stanu technicznego (zgodnie z rozporządzeniem wykonywaną przez właściciela lub zarządcę nieruchomości) przedstawiamy potencjalnemu wykonawcy usługi.Ten zgłasza ten fakt do nadzoru i ochrony środowiska, podając nr zgłoszenia i dołączając kopię oceny stanu technicznego.Po wykonaniu zadania firma wystawia fakturę i protokół o prawidłowości wykonania prac.Koniec.
~Pawel

niezarejestrowany
Wysłany: 2006-12-15 15:41:38, Temat: Odp: Wymiana eternitu

Ja tez gdzies sie spotkalem z tym, ze zwracaja pieniadze za taka usluge...w koncu to nei my wybieralismy azbest na nasze dachy :)
~Hugo

niezarejestrowany
Wysłany: 2007-01-15 19:00:24, Temat: Odp: Wymiana eternitu

Do Wagrzesa !!!
Powiadamiamy Inspektorat Nadzoru Budowlanego i Państwową Inspekcję Pracy , a nie Inspektorat ds.Ochrony Środowiska . Inwestorowi wystawiamy fakturkę , protokół prawidłowego wykonania prac , ale również musimy dać kartę przekazania odpadów , które to właściciel lub zarządca budynku musi przechowywać przez minimum 5 lat .

Do mpoltorak !!!
Rzeczywiście jest dopuszczalne przykrycie innym materiałem np.RUUKKI , ale trzeba pamiętać , że do 2032 r azbest ma zniknąć całkowicie nawet ten schowany . Czy warto za tem stosować te rozwiązanie jak ostatecznie za 25 lat ten dach trzeba będzie znowu rozbierać ?

Pozdrawiam

kuba

Świeżak

Miejsce:
Wysłany: 2007-01-29 11:52:00, Temat: Odp: Wymiana eternitu

Skoro o eternicie to krótkie pytanko: czy UE daje jakies dotacje na wymianę dachu z eternitu/utylizację? kiedy (tzn. przed czy po robocie?)i gdzie trzeba skłądać wnioski?

wagrzes

Miejsce:
Wysłany: 2007-01-29 18:33:19, Temat: Odp: Wymiana eternitu

Hugo; co do ochrony środowiska, to masz rację, co do karty przekazania, to jej nie masz, bo inwestorowi można dać najwyżej ksero, oryginał zostaje u wykonawcy.
~Hugo

niezarejestrowany
Wysłany: 2007-02-01 19:08:06, Temat: Odp: Wymiana eternitu

Wagrzes !!! Wytłumacz mi jeszcze a co to za różnica , szczególnie , że ksero możesz zrobić również w kolorze i nikt nie rozróżni który to orginał , a który jest kopią i akurat na tych dokumentach nie ma konieczności zaznaczania tego. No ale jak musiałeś już postawić na swoim no to niech Ci będzie
~ewa

niezarejestrowany
Wysłany: 2007-02-07 22:49:15, Temat: Odp: Wymiana eternitu

Ja chcę zmienić dach,eternit na blachodachówkę.Mój powiat a również województwo nie ma oczywście kasy na zwrot kosztów utylizacji eternitu,nawet połowy.A koszt zdjęcia i utylizacji mojego dachu to koszt około10000zł!!!!!!!!!!!!To tyle co nowy dach a może nawet więcej!!!!!Jeśli ktoś wie jak mimo wszystko uzyskać pomoc finansową w tej kwestii to proszę o kontakt.Kredyty mnie nie interesują!Może powiaty mają obowiązek utylizacji eternitu tylko się nie przyznają i zwalają winę na wyższe urzędy,że te nie dają pieniędzy na ten cel?
raj.ewaprzemo@op.pl
~Hugo

niezarejestrowany
Wysłany: 2007-02-08 18:33:29, Temat: Odp: Wymiana eternitu

Ewo !!! Dużo informacji znajdziesz na stronach e-azbest.pl i bazaazbestowa.pl , a najlepiej wejdź na stronę internetową miasta Radom , na tej stronie wejdź na link środowisko , a potem na azbest . Ja na tą stronkę trafiłem przypadkowo i stwierdziłem , że jest to chyba jedno z najlepiej przygotowanych miast na nurtujący nas problem - czyli AZBEST . Tam również jest opisane jak starać się o dofinansowanie od miasta i może te informacje pomogą Ci oświecić urzędników w Twoim powiecie jak mają Ci pomóc .

Pozdrawiam

wojtekbogusia

Pismak

Miejsce:
Wysłany: 2007-02-23 09:12:34, Temat: Odp: Wymiana eternitu

Witam Wojtek!

W październiku demontowałem dach szwedzki 200 m.Na początku zgłosiłem to do urzędu miasta,aby przyjechali zabrać eternit do utylizacji.Nie było z tym z żadnych problemów i nic mnie to nie kosztowało.

Świeżak

Miejsce:
Wysłany: 2007-02-25 14:30:25, Temat: Odp: Wymiana eternitu

jak zdobyć uprawnienia do demontażu eternitu
~super dekarz

niezarejestrowany
Wysłany: 2007-03-08 21:53:01, Temat: Odp: Wymiana eternitu

zwracają  ale grosze tylko 50% za utyliz to niejest takie proste

Świeżak

Miejsce:
Wysłany: 2007-03-10 12:45:29, Temat: Odp: Wymiana eternitu

Do wagrzes
Witam. przeczytałem na forum ze pan pierwsze słyszy że starostwa powiatowe zwracają kase za utylizacje pokrycia dachowego zawierajacego azbest. Szkoda ze niue jest pan doinformowany a zabiera pan głos na forum.dziwna sprawa skoro mi starostwo zwróciło koszt do 25 zł ma metr kw. i tylez bierze firma posiadajaca uprawnienia do demontażu i utylizacji takich odpadów. z drugiej strony to tez nie musi byc pańska wina skoro każde starostwo wydaje swoje rozporzadzenia dot. tej kwesti.Szkoda tylko ze jestem po formacie kompa i nie jestem w stanie przesła panu rozporzadzen z mojego starostwa. Pozdrawiam. irek

axel

Złota rączka

Miejsce:
Wysłany: 2007-03-10 18:45:20, Temat: Odp: Wymiana eternitu

Bez urazy kolego , ale ja uważam , że te forum jest także po to , aby każdy w miarę kulturalny sposób mógł na nim zabrać głos i byśmy mogli sobie nawzajem pomagać . To , że wagrzes nie spotkał się jeszcze z tym , że Starostwa refundują część kosztów poniesionych na demontaż pokryć dachowych z zawartością materiałów niebezpiecznych ( AZBEST ) nie świadczy o tym , że jest on niedoinformowany i jest jedynym przypadkiem . Ja prowadzę od kilku lat działalność w tym temacie na obszarze kilkunastu powiatów i demontuję tego cholerstwa kilkadziesiąt ton rocznie i też nie spotkałem się , aby chociaż jedna osoba prywatna otrzymała zwrot poniesionych kosztów. To , że Ty taki zwrot otrzymałeś świadczy moim zdaniem tylko o tym , że w Twoim Starostwie urzędnicy z wydziału ochrony środowiska podchodzą poważnie do problemu azbestowego i tylko Wam takich ludzi pozazdrościć . Z mojej wiedzy większość z gmin i miast nie ma jeszcze opracowanych programów gospodarki odpadami niebezpiecznymi i dlatego nie mogą starać się o dofinansowania na ten cel  co odbija się na bezpośrednio zainteresowanych dopłatami .

Pozdrawiam 

Ania

Administrator

Wysłany: 2007-03-12 08:59:26, Temat: Odp: Wymiana eternitu

mougli napisał:

jak zdobyć uprawnienia do demontażu eternitu

Jeszcze w kwietniu w Centrum Szkoleniowym Państwowej Inspekcji Pracy odbędzie się szkolenie dotyczące zasad utylizacji azbestu. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do działu KALENDARIUM.
~irekmirek29

niezarejestrowany
Wysłany: 2007-03-13 22:01:08, Temat: Odp: Wymiana eternitu

organem właściwym do którego należy sie zwrócic w sprawie eternitu to

urząd starostwa powiatowego.najpierw wydz. budownictwa a potem ochrony

środowiska. tam pana poinformują dokładnie co jak kiedy i gdzie załatwic w

tej sprawie. problem eternitu to indywidualna sprawa każdego starostwa. a

dokumenty do tego potrzebne na pewno tam pan otrzyma. w moim przypadku

otrzymam zwrot kosztów za demontaż pokrycia azbestowegoczyli 25 zł za metr

kw

Pozdrawiam  irekmirek29
~wieskolek

niezarejestrowany
Wysłany: 2007-04-05 20:24:44, Temat: Odp: Wymiana eternitu

Witam,

Jezeli ktoś ma problem z eternitem na terenie południowej Polski (małopolska, podkarpacie, podeskidzie), proszę o kontakt, chętnie pomożemy.

Pozdrawiam

1 2 3 4 5 / 5 wszystkich